Stipendium na univerzitu v USA

Podmínky programu:

ukončené středoškolské vzdělání s maturitou, můžeš být již studentem vysoké školy v ČR

O programu:

Go Campus je program určený pro studenty s ukončenou střední školou s maturitou (mohou být aktuálně studenty vysoké školy), kteří chtějí poznat život na campusu americké univerzity. Život na campusu je velmi odlišný od toho na vysoké škole, jak ho známe u nás. Campus je taková živá komunita, kde se studenti, kromě samotného studia, aktivně účastní různých aspektů společenského života. Od mezinárodních studentů se očekává, že se aktivně zapojí a budou se účastnit spolu s americkými studenty sportování, kulturních událostí, kroužků, práce na campusu a dalších. Tak se mezi sebou nejlépe poznají a vzájemně obohatí. Pro campusy je typické, že se tady studenti podporují a povzbuzují a přejí si vzájemně úspěch. Pro mezinárodní studenty je velice příjemné poznat, že se o ně ostatní studenti zajímají, chtějí vědět, jak to chodí jinde ve světe a rádi svým „hostům“ pomáhají. Univerzity jsou hrdé na to, že u nich studují a na campusu žijí studenti z jiných zemí.

Představte si, že rok žijete na campusu, navštěvujete různé kurzy a pak se rozhodnete, co Vás baví a co chcete studovat. Pak se můžete rozhodnout, zda se vrátíte domů, nebo zda chcete třeba studovat a získat akademický titul v USA.

Protože víme, že je studium na vysoké škole v USA finančně náročné, zajišťujeme našim studentům stipendium až do výše 71% nákladů na roční školné a ubytování (včetně stravy) na campusu. Pro ty, kdo chtějí investovat menší prostředky, než je potřeba na celý školní rok, existuje varianta pobytu pouze na jeden semestr.

 

Možnosti studií/ titulů:

Bakalářský titul ➞ Obecně čtyřletý titul

Magisterský titul ➞ Obecně více než dvouleté studium po bakalářském titulu

 

Stipendia

Programy Go Campus pomáhají zahraničním studentům získat stipendia od amerických vysokých škol a univerzit. I když se oceňuje minimálně 2,5 GPA, instituce berou v úvahu i širší aspekty. 

Získání stipendia v USA nezaručuje bezplatné vzdělání. Zatímco plná stipendia jsou vzácná, Go Campus nabízí kvalifikovaným vysokoškolákům roční náklady začínající na 12 000 $, přičemž stipendia pokrývají až 60 %.

 

TOP 5 výhod amerického kampusu podle studentů:


1. Dostupné sporty a aktivity 
2. Výuka 
3. Vše na jednom místě 
4. Sdílení s ostatními studenty 
5. Administrativa univerzity 

 

Zaměstnání na kampusu
Každý druhý student (54 %) si najde práci na koleji. 
Je podle studentů snadné najít si práci? 87% GoCampus studentů uvádí, že ano. 

 

 

Kampus a život na kolejích

  • Rezidence amerických univerzit se často nacházejí v blízkosti budov, kde se vyučuje.
  • Po vyplnění všech přihlášek a přijetí na univerzitu, vám univerzita poskytne včasné informace o vašem novém domově – jméno vaší koleje, číslo pokoje, přesnou adresu (obvykle poštovní přihrádka v kampusu), telefonní číslo a kontakt / spolubydlící.
  • Ve většině případů jsou na jeden pokoj dva studenti, ale v závislosti na velikosti pokoje mohou být 3 nebo 4 studenti, kteří sdílejí pokoj (nebo koleje v apartmánovém stylu).
  • Kolejní pokoje jsou zařízené (skříň, postel, stůl). Často si tam můžete pronajmout nebo koupit malou ledničku. Většina pokojů má připojení k internetu. Ložní prádlo a ručníky nejsou poskytovány.

Proces přihlášení do programu:

Nejdříve je třeba vybrat školu. S výběrem Vám rádi pomůžeme. Buď na osobní schůzce, nebo poskytneme konzultaci na telefonu, přes Skype, případně jinak… Vybereme 2-3 školy, o které máte zájem. Naprostá většina studentů se podaří umístit na první místo jejich výběru.

 

Jakmile máme vybranou školu, vyplníme online přihlášku v naší databázi. S tímto opět pomůžeme. K přihlášce již je třeba dodat 2reference od učitelů, životopis, „překlad“ školních výsledků/známek, motivační dopis, kopie pasu a výsledek zkoušky TOEFL z angličtiny. Kdo by nedosáhl potřebného skóre TOEFL, i tak se může programu účastnit v režimu ESL – English as a Second Language. To znamená, že na campusu bude studovat angličtinu v tomto režimu.

 

Při odeslání přihlášky je třeba platit první část programového poplatku. 10000,- CZK a 200 USD.

 

Po odeslání přihlášky dostaneme tzv. „Student Report“, což je seznam škol, ze kterých si definitivně vybereme školu, na které strávíte svůj GoCampus akademický rok. Na výběr máme 10 dní. Při oznámení vybrané školy se platí další část programového poplatku 10000,- CZK a 1800 USD. V tento moment je třeba mít již připravené peníze na platbu školného + těch cca 7tis USD (záleží na konkrétní škole) extra na ostatní náklady.

 

Od této chvíle probíhá na příslušné univerzitě tzv. „Admission Process“, který trvá cca 3-4 týdny. Jakmile je u konce, přijde nám potvrzení, že na škole je vše vyřízeno a doplácí se zbytek programového poplatku 2,000USD.

 

Jsou dva možné termíny, kdy na program nastoupit:

Srpen – na tento termín nástupu je třeba mít podanou kompletní přihlášku v termínu do 1.června

Leden – na tento termín je třeba mít podanou kompletní přihlášku v termínu do 15.října

 

 

 

Cena programu

Mám zajištěnu
svou pozici

Pro rok 2024
Registrační poplatek: 20 000 CZK
Programový poplatek: od 19 700 USD

Ceny zahrnují:

Zajištění studia na univerzitě včetně ubytování v kampusu a stravy. 

Individuální kalkulaci Vám rádi zašleme na vyžádání.