Studium na státní střední škole v USA - J1

Podmínky programu:

 • Věk 15-18,5 let

  Programu se může účastnít každý student střední školy. V době výjezdu (srpen 2024 pro školní rok 2024/25 Ti musí být minimálně 15 a maximálně 18,5 let) 

 • Znalost angličtiny

  Je nutné projít testem angličtiny ELTIS na požadovaný počet bodů. Je nutná komunikativní znalost angličtiny. Test Eltis se píše buď u nás v kancláři, případně ve formě vzdálené z domu.

 • Dobrý zdravotní stav.

  Student musí být v dobrém zdravotním stavu. Alergie studenta z programu nevylučují, ale je třeba uvést v přihlášce. Přijímáme i studenty s potravinovými alergiemi.

 • Ucházející prospěch a motivace

  Propěch je důležitý, ale vysvědčení není pro naší agenturu to zásadní. Hlavní je motivace a psychická vyzrálost studenta. 

O programu:

Základní informace

Výměnný program J1 je nejoblíbenější a nejčastější variantou studia střední školy v USA mezi českými studenty. Student si může vybart, zda vyjede na celý školní rok (10 měsíců) nebo na pololetí (5 měsíců). Základním rozdílem mezi program J1 a F1 je ten, že u studia střední školy na progamu J1 si studenta vybírá hostitelská rodina, tzn. student si nemůže vybrat lokalitu. Může si dát preferenci regionu. 

Hostitelská rodina

Každá rodina, která má zájem přijmout zahraničního studenta pro studium na střední škole v USA, musí splňovat řadu podmínek. Výhodou našich partnerský amerických organizací je to, že mají dlouholetou tradici a zkušenosti s výběrem rodin. Značná část rodin, která s našimi partnery spolupracuje, již jednoho či více zahraničních studentů v minulosti hostila a některé z rodin si vybírají studenta pravidelně každý rok. U určitého procenta včasně poddaných přihlášek je možné si připlatit stát či region umístění. Rodina si vybírá podle toho, zda má zájem o dívku či chlapce, dále podle stáří a zájmů studenta. Důležitou roli při výběru hraje samotná přihláška, jejíž součástí je biografická esej a fotografická koláž.

Rychlost umístění studenta v rodině po přijetí do našeho programu studia na střední škole v USA je velmi individuální. Finální termín pro umístění na školní rok 2024/2025 je 31.srpna 2024, Hostitelská rodina si bere studenta dobrovolně, není za to placena. Ráda mu zdarma poskytne domov a stravu. Motivy rodiny jsou humánní, je to jejich příspěvek k mezinárodnímu porozumění. Hostitelské rodiny mají dobrý pocit z toho, že pomohou studentovi poznat bezprostředně život v jejich zemi a naučit se jejich jazyku.

Naši studenti:

VENDULA H. TEXAS                         KAČKA Ž., WISCONSIN                   ADAM B., TEXAS                      TÝNA S., TEXAS

IMG_20200913_WA0012.jpg    WhatsApp_Image_2022_10_22_at_4_2.21 pm (2).jpeg  IMG_7862.jpg  Snímek_obrazovky_2024_02_26_v_20.27.png

 

Americká střední škola

Student navštěvujeu programu J1 státní střední školu, která je nejblíže místa bydliště hostitelské rodiny a většinou nastupuje do ročníku, který by navštěvoval po prázdninách u nás. Při registraci a výběru předmětů ve škole pomáhá hostitelská rodina, případně studijní koordinátor.V USA nejsou odborné střední školy, ale školy typu našich gymnázií, mají však větší výběr volitelných předmětů a dá se často volit i jejich obtížnost. Většinou jsou povinné 2-3 předměty, zbytek si studen zvolí dle své preference.

Pokud chce student studovat nějaký konkrétní obor či předmět, nabízíme možnost studia na soukromých středních školách či státních školách v rámci programu F1 (hradí se školné) v USA s pobytem v hostitelské rodině, u kterých můžeme vybrat školu dle zájmu studenta.

image1.jpeg  Snímek_obrazovky_2024_02_26_v_20.09.png  A9B0DF33_D6A1_49A1_B90E_FF234730.jpg  Snapchat_815283011.jpg

 

Organizace školního roku

Počítejte s odletem zhruba od 10.8. - do konce prvního týdne v září, kdy většina střední škol v USA začíná. Odlety jsou většinou týden až 3 dny před startem školy, záleží i na domluvě s hostitelskou rodinou. Každá škola končí také inidviduálně, od druhé poloviny května do poloviny června. Po konci školy máte možnost s vízem J1 ještě 30 dní cestovat v USA (pouze v doprovodu zákonného zástupce).

 

Úprava vztahů k české škole

Je na vás a na rodičích, vyřídit si s vedením školy přerušení studia za účelem přestupu do jiné střední školy. Ředitel/ka školy zváží po vašem návratu obsah a rozsah vyučovaných předmětů na zahraniční škole a může vám rok řádného studia v zahraničí uznat, případně nařídit rozdílové zkoušky z předmětů, které jste nemohli v zahraničí studovat (např. z češtiny nebo z odborných předmětů). 

 

Proč vybrat nás?

Agentura ATEP se stala jedním z předních zprostředkovatelů studijních programů v USA z několika důvodů:

 1. Bohaté zkušenosti na trhu: S více než 25 lety působení na trhu s programy studia v zahraničí má ATEP hluboké znalosti a zkušenosti v oblasti mezinárodního studentského poradenství. Tato dlouhodobá přítomnost znamená, že agentura má stabilní a osvědčené postavení na trhu. Našimi předchůdci, inspirátory byla společnost Academic Student Services založená v roce 1992 Evou a Josefem Motyčkovými, se kterými jsme se v roce 2016 spojili.

 2. Odeslání více než 3500 studentů: S úspěchem a důvěrou ze strany více než 3500 studentů, kteří byli ATEP svěřeni, agentura prokázala schopnost poskytovat kvalitní služby a efektivní podporu během celého procesu studia v USA.

 3. Spolehlivé partnerské organizace v USA: ATEP spolupracuje s řadou spolehlivých partnerských organizací v USA. Tyto organizace jsou pečlivě vybrány a poskytují studentům nejen vynikající akademické prostředí, ale také komplexní podporu prostřednictvím svých koordinátorů, což studentům umožňuje plynule se začlenit do nového prostředí.

 4. Individuální přístup a zájem o studenty: ATEP klade důraz na individuální přístup ke každému studentovi. S týmem, který má hluboké porozumění USA a americkému vzdělávacímu systému, agentura poskytuje personalizovanou podporu a poradenství. Stojíme vždy na straně našeho studenta.

 5. Nepřetržitá podpora: Během pobytu v USA máte mobilní číslo a Whatsapp na kontaktní osobu v naší kanceláři, která je ochotná pomoci i o víkendu či v pozdních večerních hodinách, pokud je to nutné.

ATEP vyniká díky svým dlouholetým zkušenostem, úspěšné historii, silným partnerstvím v USA, individuálnímu přístupu ke studentům a neustálému zájmu o jejich pohodlí a úspěch během studia v USA.

Proces přihlášení do programu:

Kontaktuj nás pomocí našeho formuláře a domluv si s námi schůzku. Schůzky děláme osobně u nás v kanceláři v Praze, v Liberci, případně virtuálně přes Zoom či Skype. 

Na první schůzce či kontaktu probereme, jaký program je pro Tebe ten pravý a detaily celého procesu. Poté je třeba napsat test z angličtiny. Pro studium střední školy v USA je třeba si u nás napsat test ELTiS.

Poté student vyplňuje s naší pomocí a pečlivě připravenými instrukcemi přihlášku do programu, která je nejdůležitější částí procesu ze strany studenta. 

Cena programu

Výběr pozice
s asistencí ATEP

Pro rok 2024

Školní rok (10 měsíců)

Registrační poplatek: 10 000 CZK
Programový poplatek: 9700 USD
 

Semetr (5 měsíců)

Registrační poplatek: 10 000 CZK
Programový poplatek: 9400 USD

Ceny zahrnují:

 • Zajištění kvalifikované a ověřené hostitelské rodiny;

 • Ubytování a stravu (polopenze v týdnu, plná penze o víkendu);

 • Studium na střední škole po dobu jednoho školního roku nebo jednoho semestru;

 • Dohled zástupců americké organizace v místě pobytu studenta včetně spolupráce našeho zástupce v ČR

 • Komplexní zdravotní a úrazové pojištění za nemoc či úraz, pojištění osobního majetku, pojištění škod vzniklých třetím osobám, atd.

 • pomoc s vyplněním a kompletací příhlášky

 • rezervace letenky
 • pomoc s vízovou administrativou 
 • helplinka a kontakt na českého pracovníka 24/7 po dobu pobytu
 • helplinka v USA - taktéž 24/7
 • předodletové setkání
 • dovoz z letiště do hostitelské rodiny
 • možnost účastni na 3-denní Orientation v NYC

Ceny nezahrnují:

 • Letenky z Prahy do místa cílového letiště a zpět
 • Kapesné (doporučujeme 300 USD/měsíc);
 • Poplatek za studijní vízum (Kanada - 125 CAD, USA - nyní 185 USD)
 • Poplatek 220 USD (program v USA) vládě USA za zařazení studenta do systému Sevis;

Reference

 • Klára H.

  Washington, USA
  J1 High school školní rok 2017-2018

  Moje zkušenost:

  Můj středoškolský výměnný rok v Americe byl naprosto neuvěřitelný zážitek! Strávila jsem rok v novém prostředí, poznala úžasné lidi a prožila nespočet nezapomenutelných okamžiků. Studium na americké střední škole bylo velkým dobrodružstvím. Měla jsem možnost objevovat nové věci a učit se zcela novým způsobem. Učitelé byli skvělí a všichni kolem mě byli vždy nápomocní. Mým největším štěstím byli přátelé, které jsem si tam našla. Na škole, během mého studia v USA, bylo dalších 5 exchange studentů z jiných zemí! Naše international parta byla prostě tím nejlepším, co jsem si mohla přát. Tento rok mě také naučil důležité životní dovednosti a zlepšil mou angličtinu. Nemohla jsem si přát lepší způsob, jak strávit svůj středoškolský rok. Jsem vděčná za tuto zkušenost a moc ji doporučuji všem, kteří sní o studiu v zahraničí!
 • Tadeáš K.

  Florida, USA
  J1 High school školní rok 2018-2019

  Moje zkušenost:

  Dobrý den, tak jsem se už vrátil s Ameriky předevčírem. Přivítal jsem se s rodinou, už jsem zpátky zabydlený. Musím ale říct, že pobyt na Floridě byl úžasný. Moc jsem si to užil. Hlavně jsem ale našel novou rodinu, s kterou se udržuju v kontaktu a přál bych si, tam vrátit po maturitě. Chci Vám poděkovat za všechno co jste udělali pro mě. Upřímně cítím, že mě to posunulo někam dál!
 • Vilém K.

  South Dakota, USA
  J1 High School, školní rok 2017-2018

  Moje zkušenost:

  Můj rok v Americe byl opravdu skvělý zážitek. Poznal jsem spousty skvělých lidí a taky skutečný americký život. Škola nebyla příliš náročná, všichni byli velmi milí a vstřícní a brali ohledy na to, že neumím perfektně mluvit anglicky a snažili se mi pomoci kdykoliv to bylo možné. Super bylo, že mě vzali i do spousty kroužků, kde jsem mohl navázat více kontaktů. Hostující rodiče byly hrozně moc hodní, braly mě jako své vladtní dítě, trošku si mě i rozmazlovaly. Kontakt si udržuji jak s rodiči tak s kamarády a rozhodně plánuji se s nimi znovu setkat. Výměnný pobyt bych 100% doporučil a jsem moc rád, že mi to bylo umožněno.