Studium na soukromé střední škole v USA

Podmínky programu:

 • Věk 15-19 let

  Programu se může účastnít každý student střední školy.

 • Znalost angličtiny

 • Je nutné projít testem angličtiny ELTIS na požadovaný počet bodů. Je nutná komunikativní znalost angličtiny. Test Eltis se píše buď u nás v kancláři, případně ve formě vzdálené z domu.

 • Dobrý zdravotní stav.

  Student musí být v dobrém zdravotním stavu. 

 • Ucházející prospěch a motivace

  Propěch je důležitý, ale vysvědčení není pro naší agenturu to zásadní. Hlavní je motivace a psychická vyzrálost studenta. 

O programu:

Studium na soukromé střední škole v USA se často zkracuje názvem program F1. S vízem F1 ale můžete studovat také a velké státní škole. F1 je typ studijního víza, který student pro svoji cestu v USA obdrží. 

Program F1 je určen všem zájemcům, kteří se chtějí vybrat střední školu dle lokality, předmětů, sportů či jiných mimoškolních aktivit, které školy nabízejí. Akademická úroveň škol je vysoká. Soukromé střední školy nabízejí

 • velký výběr předmětů a mimoškolních aktivit
 • možnost účasti v konkrétním sportovním týmu
 • pobyt v placené hostitelské rodině
 • možnost zvolit tzv. boarding school - internátní školu
 • možnost zvolit školu, která umožní studentovi získání diplomu

Proč vybrat nás?

Programy ASSE v České Republice mají dlouhou historii. Program do České Repubiky přinesl a vybudova náš "guru" Josef Motyčka s manželkou Evou již v roce 1992. Od té doby ASSE (od roku 2016 společně s ATEPEM) vyslalo více než 3400 českých studentů a umístilo je v rodinách a na státních i soukormých školách v USA, Kanadě a dalších zemích. 

Při výběru české agentury především u programu J1 je nutné vědět, s jakými partnery v USA spolupracuje: my pracujeme s velice kvalitní a jednou ze nejstarší americkou organizací ASSE. Našimi dalšími partnerskými agenturami jsou ERDT a ICES. Nespornou a zásadní výhodou ASSE je velice hustá síť kooridnátorů v USA kteří se starají o naše studenty. Dalším velkým pro, že ASSE má poměrně ročně malé procento změny hostitelských rodin. Řada rodin s ASSE hostuje opakovaně a vědí, do čeho jdou :)

 

Lokality:

 • Calabasas High School, California

Proces přihlášení do programu:

Kontaktuj nás pomocí našeho formuláře a domluv si s námi schůzku. Schůzky děláme osobně u nás v kanceláři v Praze, v Liberci, případně virtuálně přes Zoom či Skype. 

Na první schůzce či kontaktu probereme, jaký program je pro Tebe ten pravý a detaily celého procesu. Poté je třeba napsat test z angličtiny. Pro studium střední školy v USA je třeba si u nás napsat test ELTiS.

Dále je potřeba vyplnit přhlášku do programu, která má několik částí, se kterou Ti pomůže naše koordinátorka. 

Výpis konkrétních F1 škol, se kterými spolupracujeme Ti také pošleme zcela nezávazně na Tvůj email.

Cena programu

Výběr pozice
s asistencí ATEP

Pro rok 2022
Registrační poplatek: 8000 CZK
Programový poplatek: od 13000 USD